• XB9000 Nadajnik AIS z wyświetlaczem WatchMate Vision

Symbol: VMXB9000

XB9000 Nadajnik AIS z wyświetlaczem WatchMate Vision

6680.00
szt. Do przechowalni
Czas realizacji zamówienia do 30 dni
Cena przesyłki 13
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 13
Kurier InPost płatność z góry 17
Kurier InPost za pobraniem 19
Kurier 22
Kurier (Pobranie) 26
Dostępność Brak towaru
Waga 0.15 kg
Vesper Marine

Zamówienie telefoniczne: 583403689

Zostaw telefon

XB9000 Nadajnik AIS z wyświetlaczem WatchMate Vision

Transponder AIS WatchMate Vision oferuje to co najlepsze w systemach unikania kolizji, a także zapewnia nowe sposoby przeglądania AIS na urządzeniach mobilnych. WatchMate Vision może być użyty jako urządzenie pojedyncze lub jako urządzenie zintegrowane z ploterami map, wskaźnikami wielofunkcyjnymi i instrumentami NMEA.

Transponder AIS klasy B intuicyjnie eliminuje niechciane alarmy i usuwa nieład ze wskaźnika. Pokazuje i priorytetyzuje tylko te cele, które aktualnie narażają na ryzyko kolizji, równocześnie pozwalając użytkownikowi dostosować ustawienia do bieżącej sytuacji (Offshore - na morzu, Coastal - przy brzegu, Harbor - w przystani/porcie, lub Anchored - na kotwicy).

Dane bezpieczeństwa AIS można przesłać bezprzewodowo do urządzeń mobilnych i przeglądać je za pośrednictwem wielu aplikacji. Unikalną funkcją WatchMate Vision jest możliwość przesyłania tych danych przez Wi-Fi równocześnie aż do 5 podłączonych w tym samym czasie urządzeń. Można np. w tym samym czasie mieć bezprzewodowe połączenie z laptopem, smartfonem i tabletem! Dodatkowo w celu rozszerzenia sieci, można bezprzewodowo podłączyć WatchMate Vision do zewnętrznego routera Wi-Fi, co w praktyce daje niemal nieograniczone możliwości.

Vision oraz inne urządzenie firmy Vesper Marine - XB-8000, to jedyne transpondery AIS wyposażone w szybki GPS 5Hz GPS zapewniający większą dokładność i wyższą rozdzielczość plotera, dzięki czemu śledzenie odbywa się płynnie na ploterze map, wskaźniku wielofunkcyjnym i w aplikacjach mobilnych.

WatchMate Vision to połączenie trzech urzadzeń w jednym dedykowanym wskaźniku:
1) Unikalny transponder AIS z kolorowym dotykowym ekranem, który transmituje pozycję Twojego statku wraz ze szczegółami i otrzymuje takie same informacje od innych statków wyposażonych w transpondery AIS. Bardzo czułe podwójne równoległe odbiorniki AIS zapewniają większy zasięg od innych transponderów AIS. Szybkie przeliczanie nawigacji 5Hz GPS daje w rezultacie płynne śledzenie i większą dokładność.
2) Bezpieczny router Wi-Fi, który pozwala na bezprzewodowe podłączenie aż do 5 urządzeń (mogą one pracować również pomiędzy sobą). GPS, AIS i dane NMEA z instrumentów mogą być współdzielone pomiędzy wszystkimi urządzeniami mobilnymi i laptopami. Urządzenia te mogą nawet komunikować się między sobą używając WatchMate Vision jako routera. Jeśli potrzebujesz większego zasięgu lub chcesz podłączyć więcej urządzeń, po prostu dodaj zwykły router Wi-Fi i w łatwy sposób skonfiguruj WatchMate Vision, by podpiąć się do sieci tego routera, zamiast tworzyć własną. Nie potrafi tego żaden inny transponder AIS, ani morskie Wi-Fi.
3) Brama NMEA 2000, która tłumaczy dane NMEA 2000 z instrumentów i czyni je dostępnymi poprzez Wi-Fi dla urządzeń przenośnych. Będziesz mógł wyświetlać wszystkie dane z instrumentów w takich aplikacjach mobilnych, jakie wybierzesz! Nie trzeba kupować osobnego produktu z bramą NMEA 2000, gdy posiada się WatchMate Vision, które wspiera szeroki zakres PGN wiatru, głębokości, prędkości, kursu, logu i temperatury. Potrafi on nawet tłumaczyć NMEA 2000 do USB dla komputerów, a także NMEA 0183 dla starszych ploterów.

 • Darmowe aplikacje na iPada, iPhone'a i Androida dostarczają ekran plotera wszystkich okolicznych statków w stylu "radarowym". Dzięki nim mozliwa jest konfiguracja i monitoring stanu. Dodatkowo daje interaktywną zdalną kontrolę, co pozwala na wyciszanie alarmów, filtrowanie celów, zmiane profilów alarmów i wiele więcej.
 • Kompaktowe, zawierające wszystko wykonanie pozwala na zamontowanie urządzenia dosłownie wszędzie.
 • Duży ekran dotykowy o wysokiej jasności z konturami wybrzezy całego świata.
 • NMEA 2000 & 0183, Wi-Fi i USB
 • Tłumaczenie i trasowanie danych NMEA 2000 z instrumentów poprzez Wi0Fi, USB i NMEA 0183
 • Dostarczanie wszystkich danych NMEA 0183 poprzez Wi-Fi i USB do innych urządzeń. Mozna użyć tabletu lub komputera do przeglądania danych z instrumentów, bez względu na to, czy pochodzą z NMEA 2000 lub NMEA 0183
 • Wewnętrzny równoległy dwukanałowy transponder AIS o wysokiej wydajności.
 • Zawiera 50-kanałowy odbiornik GPS z wewnętrzna anteną (do poprawnej pracy wymagany jest niczym niezasłonięty widok na niebo lub opcjonalna antena zewnętrzna).
 • Możliwość przełączenia transpondera w tryb cichy (sam odbiór) bezpośrednio z poziomu ekranu, lub z iPhone'a, iPada, Androida (telefony i tablety), PC lub Maca.
 • Opcje konfiguracji Wi-Fi: Access Point tworzy sieć, lub Klient istniejącego routera.
 • Umożliwia przeglądanie AIS i nawigację za pomocą należącego do użytkownika komputera, smartfona lub tableta z każdego punktu na statku, poprzez połączenie bezprzewodowe dla aż 5 urządzeń.
 • Zawiera multiprocesor firmy Vesper Marine o nowej architekturze dla najszybszej wydajności i niezawodności transmisji AIS.
 • Pełna wodoodporność (IPx7)
 • Łatwość instalacji: po prostu podłącz antenę VHF i zasilanie 12-24 V DC.

Darmowa aplikacja Vesper Marine WatchMate to dobry sposób, by skonfigurować i monitorować tansponder AIS WatchMate Vision AIS. Przeglądaj i aktualizuj informacje o swoim statku, monitoruj transponder i stan GPS, a także pokazuj wszystkie statki wyposażone w AIS na łatwym w użyciu ekranie plotera w stylu "radaru". Jest to jedyna aplikacja mobilna ze stałym namierzaniem celu. Wszystkie inne aplikacje wymagają więcej czasu na pokazanie celu AIS, ale aplikacja Vesper Marine ma tę przewagę, że unikalne możliwości wewnątrz urządzenia WatchMate Vision pozwalają jej na natychmiastowe wyświetlanie wszystkich otrzymywanych celów, od razu po uruchomieniu aplikacji.

Unikalne filtrowanie celów eliminuje nadmiar widzialnych ikon we wszystkich innych aplikacjach i pozwala skupić się na najważniejszych statkach, by zapobiec kolizji.

Urządzenia można używać również z licznymi innymi aplikacjami. Ich pełna lista dostępna jest na stronie www.vespermarine.com/xb/apps.

Co jest w pudełku:

Razem z transponderem AIS w pudełku znajdują się:

- Osłona ochronna
- Instrukcja instalacji
- Uchwyt mocujący ze śrubami skrzydełkowymi
- Szablon do montażu wpuszczanego
- 2m (6.5') kabel zasilania/danych
- 1m (3') kabel USB
- Szmatka do czyszczenia
- Uszczelka do montażu wpuszczanego i śruby.

,strong>Specyfikacja techniczna:

XB9000 - Specyfikacja ogólna
Panel dotykowy LCD 145mm (5 11/16”), VGA (640x480) Color TFT, Resistive Touch
Wymiary 172mm szer. x 130mm wys. x 60mm głęb (6 7/8” x 5 1/8” x 2 3/8”)
Środowisko Wodoszczelność (USCG CFR-46, IPx7)
Temperatura pracy -25°C do +55°C (-13°F do 131°F)
Ilość odbiorników 2 AIS, 1 DSC (czas współdzielony)
Czułość odbioru -113dBm
Liczba nadajników 1 AIS
Zasilanie 10-32 V DC, 6W nominalne
Wyjście zasilania TX 33 dBm (2W)
GPS 50-kanałowy z wewnętrzną anteną. Wsparcie dla WAAS i EGNOS. Wymagana zewnętrzna antena, gdy Vision zamontowane jest bez niezasłoniętego widoku na niebo.
Zakres nawigacji GPS Wybieralne 1Hz lub 5Hz deklinacją magnetyczną zawartą na wyjściu
Wymagana antena VHF 50 ohm, 156-162MHz, max 2:1 VSWR, złącze PL-259
Dane szeregowe 1 w pełni izolowany port USB (mini), 1 izolowane wejście NMEA 0183 (RS422 4800/38400 baud) 1 wyjście NMEA 0183 (RS422 4800/38400 baud)
Łączność NMEA 2000, NMEA 0183, USB, Wireless 802.11 b/g

Wszystkie sentencje wejścia NMEA 0183 sa powtarzane do wyjścia NMEA 0183, USB i Wi-Fi. Wybrane NMEA 2000 PGN (kurs, wiatr, głębokość, prędkość, temperatura i log) są tłumaczone do sentencji NMEA 0183 i powtarzane do wyjścia NMEA 0183, USB i Wi-Fi. Pozwala to na szeroką różnorodność obsługi instrumentów NMEA 0183 i NMEA 2000 i ich wyjście na wszystkie inne podłączone urządzenia.
NMEA 2000 Certyfikacja NMEA 2000. Złącze LEN 2. Micro-C męskie. Wymagany kabel żeński upustowy (nie zawarty w komplecie). Kompatybilność ze wszystkimi certyfikowanymi z ll NMEA 2000 urządzeniami Raymarine SeaTalk NG (wymagany kabel DeviceNet), Garmin, SimNet (wymagana przejściówka NMEA 2000) i innymi produktami z certyfikacją NMEA 2000.
Sieć bezprzewodowa Access Point dla do 5 urządzeń lub Klient istniejącego routera
Bezpieczeństwo sieci bezprzewodowej WPA / WPA2 Personal (PSK)
Protokoły IEC 61162-1, NMEA 0183, NMEA 0183 HS, NMEA 2000
Standardy IEC 62287, IEC 60945, IEC 61108, IEC 61162, ITU-R M.1371, ITU-R M.825, ITU-R M.1084
Certyfikacja BSH, BABT, CE, US Coast Guard, US FCC, Industry Canada
Kontury wybrzeża Dla całego świata
Gwarancja producenta Dwuletnia na całym świecie
Dostarczane z • 2m kabel zasilania/danych
• kabel USB
• Uchwyt montażowy
• Oprzyrządowanie do montażu wpuszczanego
• Osłona ochronna
Opcjonalny zakup • Zewnętrzna antena GPS
• SP160 VHF/AIS Splitter antenowy
• Wodoodporny kabel USB
 • Model: VMXB9000
 • Wyprodukowany przez: Vesper Marine
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie