• MiniPlex-3Wi-N2K Multiplekser NMEA z Wi-Fi i USB

Symbol: SHM1137

MiniPlex-3Wi-N2K Multiplekser NMEA z Wi-Fi i USB

2430.69
szt. Do przechowalni
Czas realizacji zamówienia do 14 dni
Cena przesyłki 13
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 13
Kurier InPost płatność z góry 17
Kurier InPost za pobraniem 19
Kurier 24
Kurier (Pobranie) 30
Dostępność Brak towaru
Waga 0.15 kg
ShipModul

Zamówienie telefoniczne: 583403689

Zostaw telefon

MiniPlex-3Wi-N2K Multiplekser NMEA z Wi-Fi i USB

Seria multiplekserow NMEA MiniPlex-3 składa się z kiku zaawansowanych multiplekserów NMEA, które łączą dane z kilku instrumentow nawigacyjnych.

Poprzez zaawansowany system filtrowania i routingu, dane te można przesłać do innych instrumentów nawigacyjnych i komputerów, tabletów oraz smartfonów.

Dwukierunkowy interfejs SeaTalk1 pozwala na konwersję pomiędzy danymi SeaTalk1 a frazami NMEA 0183. Konwersja ta działa w obie strony, pozwalając MiniPlex-3 na zamianę mostka Raymarine SeaTalk-NMEA (E85001).

Modele MiniPlex-3 z interfejsem NMEA 2000 (z sufiksem -N2K w nazwie) podłącza się bezpośrednio do kabla backbone NMEA 2000 i konwertuje pomiędzy PGN-ami NMEA 2000, frazami NMEA 0183 i datagramami SeaTalk1 we wszystkich kierunkach.

Wszystkie dane dostępne są w jednym lub więcej interfejsie komputerowym w formacie NMEA 0183. PGN-y NMEA 2000 i datagramy SeaTalk, dla których nie istnieją ekwiwalenty NMEA 0183, można konwertować na specjalne frazy NMEA 0183, co pozwala programistom oprogramowania na wspieranie przetwarzania surowych danych NMEA 2000 i SeaTalk.

Każdy jeden port na multiplekserze MiniPlex-3 jest galwanicznie odizolowany od wewnętrznej elektroniki i od każdego innego portu. Gwarantuje to, że nie zostaną utworzone pętle uziemienia podczas dodawania MiniPlex-3 do sieci nawigacyjnej. Zapewnia to także bezproblemowe połączenie do dowolnego portu NMEA 0183 na dowolnym urządzeniu.

Multipleksery MiniPlex-3 posiadają dokładnie te same funkcje, ale różnią się typem i liczbą interfejsów komputerowych.

Funkcje:

MiniPlex-3 posiada bogaty zestaw funkcji i opcji konfiguracyjnych, pozalając użytkownikowi wychwycić prawie każde wąskie gardło NMEA lub problem z interfejsem. Dostarczony program na system Windows, MPX-Config, pozwala na pełną konfigurację multipleksera i monitorowanie przechodzących przez niego danych NMEA.

 • Trasowanie NMEA (NMEA Routing) - Dane NMEA mogą być trasowane z dowolnego wejścia na dowolne wyjście. Domyślne trasowanie można ustawić równie dobrze według specyficznych reguł trasowania dla indywidualnych sentencji NMEA. Dane z komputera mogą być trasowane do każdego wyjścia NMEA, mogą zostać połączone z innymi danymi NMEA, lub mogą nadpisać owe dane. Pozwala to na automatyczne przełączanie pomiędzy nawigacją komputerową, a nawigacją opartą na GPS/instrumencie.
 • Filtrowanie NMEA (NMEA Filtering) - wygodny filtr NMEA można skonfigurować tak, by przepuszczał lub blokował specyficzne sentencje z każdego kanału wejścia. Mocno redukuje to szansę wypływu i w rezultacie utraty danych. Przykładowo, wiele odbiorników GPS transmituje nadmiar sentencji w ciągu każdej sekundy, zajmując 85% dostępnego łącza kanału NMEA. Dzięki blokowaniu niechcianych lub niepotrzebnych sentencji, łącze zostaje zachowane dla innych instrumentów. Filtr można także skonfigurować tak, by redukował prędkość transmisji specyficznych sentencji NMEA.
 • NMEA 2000 (tylko modele z -N2K w nazwie) - modele MiniPlex-3-N2K wyposażone są w interfejs NMEA 2000 do podłączenia do kabla backbone NMEA 2000 z innymi instrumentami nawigacyjnymi. MiniPlex-3 będzie tłumaczyć PGN-y NMEA 2000 (wiadomości) na frazy NMEA 0183 i vice versa. Funkcja ta pozwala na bezproblemową integrację pomiędzy NMEA 0183 i urządzeniami nawigacyjnymi NMEA 2000. Pozwala także oprogramowaniau nawigacyjnemu, któe zazwyczaj wspiera tylko NMEA 0183, na otrzymywanie danych z urządzeń NMEA 2000 i na kontrolę autopilotów NMEA 2000.
 • Wygodna prędkość komunikacji - prędkość komunikacji wszystkich wejść i wyjść można ustawić na wartości od 4800 do 57600 Baud, aby pozwolić na podłączenie urządzeń, które operują na niestandardowych (4800 Baud) prędkościach komunikacji. Przykładem takich urzadzeń mogą być zintegrowane czujniki pogody, żyrokompasy lub oprzyrządowanie AIS.
 • Konwersja SeaTalk® - gdy aktywowana jest opcja SeaTalk -> NMEA, jedno z wejść NMEA staje się wejściem kompatybilnym z SeaTalk®, oferując konwersję najbardziej powszechnych datagramów SeaTalk w sieci Raymarine® do sentencji NMEA. Te dane łączone są z danymi NMEA otrzymanymi na innych wejściach. Gdy aktywowana jest opcja Priorytetów, danym SeaTalk można przyznać najwyższy lub najniższy priorytet.
 • Priorytety (Priority) - gdy włączona jest opcja Priorytetów, podobne sentencje NMEA na różnych wejściach przepuszczane są tylko z wejścia o wyższym priorytecie. najwyższy priorytet posiada port RS-232, po nim z kolei wejścia 1 do 4, w porządku malejącym. Gdy przykładowo dwa odbiorniki GPS zostaną podłączone do wejść 1 i 2, a oba transmitują ten sam typ sentencji NMEA, przekazywane będą tylko te otrzymane na wejściu pierwszym. Regulowany upływ czasu zapewnia, że przekazywane będą podobne sentencje z GPS na wejściu drugim, gdy GPS na wejściu pierwszym zakończy wysyłanie owych sentencji. Opcjonalnie, sentencje GPS będą sprawdzane pod kątem ważnego pola statusu, powodując automatczne przejście, gdy podstawowy GPS utraci sygnał satelity.
 • Informacja o kanale (Channel information) - funkcja ta dodaje dodatkowa frazę $MXSTN lub blok TAG do fraz NMEA, by wskazać, na którym wejściu NMEA odbierana jest fraza.
 • Podstawienie ID nadajnika (Talker ID substitution) - Funkcja "Podstawienie ID nadajnika" zmienia ID nadajnika sentencji przychodzących. ID ndajnika można określić dla każdego kanału wejścia. Ta opcja jest użyteczna dla oprogramowania lub instrumentów, które oczekują specyficznnego ID nadajnika, lub do rozróżnienia pomiędzy sentencjami z dwóch podobnych instrumentów.
 • Konwersje NMEA - MiniPlex-3 oferuje kilka opcji konwersji dla fraz NMEA:
  - konwersja kursu Magnetycznego do Rzeczywistego i vice versa
  - prędkość GPS do prędkości Logu i vice versa
  - Odwrócony kurs Rezczywisty
  - Frazy wiatru Stare (VWR) do nowych (MWV) i vice versa
  - Względny/Pozorny wiatr do Teoretycznego/Rzeczywistego
  - RMC do GGA.

Specyfikacja techniczna:

MiniPlex-Wi i MiniPlex-3Wi(-N2K) - specyfikacja ogólna
Napięcie zasilania 8-35V DC, zabezpieczenie przed odwrócona polaryzacją
Pobór prądu 70mA (120mA max. przy w pełni obciążonych portach nadawczych)
Interfejs komputerowy WiFi (802.11b/g, +10dBm), wspierający TCP, port 10110; USB, izolowany galwanicznie
Wspierane protokoły TCP/IP, port 10110 dla danych NMEA 0183; ARP, ICMP i DHCP do zarządzania siecią
Wejścia 4 x NMEA 0183/RS-422, galwanicznie izolowane; wejście 1 można ustawić na tryb SeaTalk
Opór wejścia > 1.4 kOhm
Prąd wejścia 0.5mA @ 2V; 3.0mA @ 5V; 7.1mA @ 10V
Wyjścia 2 x NMEA 0183/RS-422, galwanicznie izolowane
Maksymalny prąd wyjścia 20mA @ > 2V
Rozmiar listy filtra 50 typów fraz
Rozmiar listy priorytetów 50 typów fraz
Prędkość NMEA wejścia 1-3 4800 - 57600 baud
Prędkość NMEA wejście 4/wyjście 1 4800 - 57600 baud
Prędkość NMEA wyjście 2 4800 - 115200 baud
Wymiary 138 x 62 x 30mm
NMEA 2000 LEN: 1; prędkość 250kbps
Wtyk M12 męski Micro-C
 • Model: SHM1137
 • Wyprodukowany przez: ShipModul
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie