• ITR000702001 Transformator izolacyjny 7000W 230V

Symbol: ITR000702001

ITR000702001 Transformator izolacyjny 7000W 230V

4767.00
szt. Do przechowalni
Czas realizacji zamówienia do 5 dni
Cena przesyłki 19
Odbiór osobisty 0
Kurier InPost płatność z góry 17
Kurier InPost za pobraniem 19
Kurier 24
Kurier (Pobranie) 30
Dostępność Brak towaru
Waga 0.15 kg
Victron Energy

Zamówienie telefoniczne: 583403689

Zostaw telefon

ITR000702001 Transformator izolacyjny 7000W 230V

Niezastąpiony w profesjonalnych systemach energetyki morskiej. Zapobiega korozji elektrolitycznej, a przede wszystkim służy jako urządzenie gwarantujące bezpieczny układ elektryczny. Technologia toroidalnego uzwojenia zapewnia ciszę i wysoką wydajność. Obwód łagodnego startu zapewni, że wyłącznik nadbrzeżny nie zadziała po podłączeniu.

Bezpieczeństwo i zapobieganie korozji galwanicznej

Transformator izolacyjny zapobiega niekontrolowanemu przepływowi energii pomiędzy źródłem zasilania z lądu a instalacją elektryczną na jachcie. Zastosowanie transformatora eliminuje konieczność stosowania izolatorów galwanicznych i alarmów polaryzacyjnych.

Bezpieczeństwo jest standardem w normalnej instalacji lądowej. W przypadku spięcia lub pojawienia się napięcia na linii uziemiającej po prostu przepali się bezpiecznik lub zadziała wyłącznik różnicowo-prądowy. Tymczasem podłączenie uziemienia z instalacji lądowej do metalowych elementów jachtu spowoduje korozję elektrolityczną. Pominięcie kabla uziemiającego spowoduje natomiast zagrożenie, ponieważ w takiej instalacji włącznik różnicowo-prądowy nie zadziała, a bezpiecznik nie przepali się w przypadku wystąpienia spięcia.

Korozja elektrolityczna występuje gdy dwa metalowe elementy będące częścią instalacji elektrycznej są jednocześnie wystawione na działanie tej samej, przewodzącej prąd cieczy. Taką cieczą jest słona woda, a także słodka – choć w mniejszym stopniu. Ogólnie rzecz biorąc, skoroduje bardziej aktywny z dwóch wspomnianych wcześniej elementów. Tempo korodowania jest uzależnione od wielu czynników – m.in. zdolności przewodnictwa cieczy, temperatury, składu stopów z których wykonane są metalowe elementy, i.in.

Nieporozumieniem jest twierdzenie, że zjawisko korozji elektrolitycznej występuje tylko na jachtach stalowych i aluminiowych. Może wystąpić na każdej jednostce, która posiada jakikolwiek element metalowy będący w stałym kontakcie z wodą (np. przekładania, wał napędowy, śruba napędowa). Korozja szybko "zje" zamontowane na kadłubie anody i zabierze się za przekładnię i inne elementy gdy tylko jacht zostanie podłączony do zasilania z lądu.

W takiej sytuacji odłączenie kabla uziemiającego może być kuszące, jest jednak bardzo niebezpieczne, o czym wspomniano już wyżej.

Najlepszym rozwiązaniem zapobiegającym jednocześnie korozji elektrolitycznej i powstaniu zagrożenia porażenia prądem załogi jest zamontowani transformatora izolacyjnego bezpośrednio na „wejściu” prądu z lądu do instalacji jachtowej.

Transformator izolacyjny eliminuje zbędne połączenie między instalacją lądową, a jachtową. Zasilanie z lądu jest podłączone z jednej strony, a instalacja jachtowa z drugiej. Transformator całkowicie izoluje uziemienia obu instalacji od siebie. Jeśli wszystkie metalowe elementy jachtu (uziemienie instalacji jachtowej) zostanie podłączone do transformatora po stronie jachtu – wyłączniki różnicowo-prądowe i bezpieczniki będą działały zgodnie ze swoim przeznaczeniem.

Soft start jest standardową cechą transformatorów izolacyjnych Victron Energy. Zabezpiecza przed przeciążeniem zabezpieczeń w instalacji lądowej w przypadku chwilowego wysokiego natężenia prądu, które mogłoby się pojawić ze strony jachtu.

Zaleca się również podłączenie drugiego terminala zerowego do uziemienia, gdy jacht stoi na lądzie.

Specyfikacja techniczna

Specyfikacja ogólna
Wejście 230 V
Wyjście 230 V
Częstotliwość 50/60 Hz
Oszacowanie 32
Łagodny start Tak
Typ transformatora Toroidalny (niski poziom hałasu, niewielka waga)
Rozłącznik obwodu wejścia Tak
Obudowa
Wspólna charakterystyka Materiał: aluminium (niebieski RAL 5012)
Kategoria ochrony: IP 21
Waga 31 kg
Wymiary (wys. x szer. x głęb.) 362 x 258 x 218 mm
Standardy
Bezpieczeństwo EN 60076

Do pobrania

Instrukcja w j. angielskim - Transformatory separacyjne (plik PDF): Ikona pdf

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie