• CMP121620000 Inwerter z ładowarką MultiPlus C 12/1600/70-16

Symbol: CMP121620000

CMP121620000 Inwerter z ładowarką MultiPlus C 12/1600/70-16

4598.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 19
Odbiór osobisty 0
Kurier InPost płatność z góry 17
Kurier InPost za pobraniem 19
Kurier 24
Kurier (Pobranie) 30
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg
Victron Energy

Zamówienie telefoniczne: 583403689

Zostaw telefon

CMP121620000 Inwerter z ładowarką MultiPlus C 12/1600/70-16

Inwertery/Ładowarki MultiPlus posiadają bardzo zaawansowane funkcje, które pozwalają na ich bardzo szerokie zastosowanie.

Wszystkie przetwornice/ładowarki serii MultiPlus i Quattro są kompatybilne z najnowocześniejszymi akumulatorami litowo-jonowymi Li-Ion, tak LFP jak i innymi rodzajami tych baterii.

Wielofunkcyjny, z inteligentnym zarządzaniem energią

Przetwornica/Ładowarka akumulatorowa MultiPlus jest potężnym inwerterem czysto sinusoidalnym, i zaawansowanym sieciowym mikroprocesorowym regulatorem ładowania akumulatorów z adaptacyjną charakterystyką ładowania, posiadającym szybki przekaźnik transferowy AC w kompaktowej obudowie. Poza tymi podstawowymi funkcjami, inwerter MultiPlus ma kilka zaawansowanych funkcji opisanych poniżej.

Bezprzerwowe zasilanie AC (funkcja UPS) i dwa wyjścia AC

W przypadku wystąpienia awarii sieci elektroenergetycznej czy wyłączenia lub awarii generatora MultiPlus zapewnia ciągłe podtrzymanie zasilania podłączonych do niego odbiorników na jego głównym wyjściu AC. Przełączanie następuje z szybkością poniżej 20 milisekund, co umożliwia pracę nawet wrażliwych urządzeń bez żadnych przerw czy zakłóceń. Drugie wyjście, dostępne w modelach 3kVA i większych, jest aktywne tylko wtedy, gdy jest dostępne zasilanie AC na wejściu inwertera MultiPlus. Odbiorniki, które nie powinny rozładowywać baterii akumulatorów, takie jak podgrzewacz wody powinny być podłączone do drugiego wyjścia AC inwertera/ładowarki MultiPlus.

W zasadzie nieograniczona moc dzięki pracy równoległej

Do 6 przetwornic/regulatorów ładowania MultiPlus może pracować równolegle w celu osiągnięcia wyższej mocy wyjściowej AC. Na przykład sześć inwerterów MultiPlus 24/5000/12 dostarczy moc 25 kW/ 30 kVA na wyjściu oraz pozwoli na ładowanie baterii akumulatorów prądem 720 Amper.

Możliwość pracy trójfazowej

Oprócz pracy równoległej, trzy jednostki tego samego modelu mogą zostać skonfigurowane w system trójfazowy. Ale to nie wszystko, bo aż 6 zestawów po 3 inwertery MultiPlus może zostać połączonych równolegle dla stworzenia ogromnego systemu inwerterowego o mocy wyjściowej 75 kW / 90 kVA oraz pozwalającego na ładowanie baterii akumulatorów prądem o natężeniu 2160 Amper.

PowerControl – Praca ze źródłem AC o ograniczonej mocy, np. małym generatorem spalinowym, limitowaną prądowo mariną, czy siecią elektroenergetyczną o bardzo małej mocy przyłączeniowej

Inwerter akumulatorowy MultiPlus to jednocześnie bardzo silna ładowarka / prostownik mikroprocesorowy do ładowania baterii akumulatorów. Z tego powodu w trakcie pracy czerpie dużo prądu z generatora, mariny, bądź sieci (prawie 10A na jeden MultiPlus o mocy 5kVA przy napięciu sieciowym 230 VAC). Panelem kontrolnym Phoenix Multi Control można nastawić maksymalną wartość prądu czerpanego z generatora, mariny lub sieci. Inwerter/Ładowarka MultiPlus weźmie pod uwagę wszystkie pozostałe obciążenia AC i zużyje tyle prądu ile jest dostępne do ładowania baterii akumulatorów, jednakże nie przekraczając nastawionej wartości maksymalnej do pozyskania ze źródła zasilania - generatora, mariny lub sieci.

PowerAssist – Zwiększenie mocy źródła energii o ograniczonej mocy, np. małego generatora spalinowego, limitowanej prądowo mariny, czy sieci elektroenergetycznej o bardzo małej mocy przyłączeniowej

Jest to funkcja, która wyróżnia inwertery / ładowarki akumulatorowe MultiPlus od standardowych inwerterów akumulatorowych dostępnych na rynku. Ta funkcja przenosi zasadę działania PowerControl w dalszy wymiar, pozwalając MultiPlus na stworzenie alternatywnego, suplementarnego źródła zasilania. Bardzo często szczytowa wysoka moc zasilania jest potrzebna tylko przez limitowany okres czasu i w takim przypadku, MultiPlus zapewni odpowiedną moc dla odbiorników poprzez natychmiastowe skompensowanie i dodanie brakującej energii z baterii akumulatorów do energii dostępnej z ograniczonego źródła zasilania, np. z limitowanej prądowo mariny, czy małego generatora spalinowego. Kiedy obciążenie zmaleje, wszelka nadmiarowa energia zostanie zużyta do ponownego naładowania baterii akumulatorów. Uwaga: zasilanie z mariny / sieci elektroenergetycznej powinno stanowić co najmniej 25% mocy akumulatorowego inwertera/regulatora ładowania MultiPlus, a moc generatora powinna stanowić co najmniej 75% mocy zainstalowanego inwertera akumulatorowego/ładowarki MultiPlus.

Adaptacyjna 4-stopniowa ładowarka i ładowanie dwubankowej baterii.

Główne wyjście DC inwertera/ładowarki MultiPlus zapewnia bardzo dobre i precyzyjne ładowanie baterii akumulatorów. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanego oprogramowania, adaptacyjne ładowanie dostosowywane jest do kondycji w jakiej znajduje sie bateria i działa tak, aby maksymalnie wydłużyć żywotność baterii akumulatorów. W końcowym etapie ładowania następuje płynne utrwalanie ładowania. Dodatkowo inwertery/ładowarki na napięcie 12V i 24V posiadają dodatkowe wyjście ładowania baterii akumulatorów, o prądzie ładowania 4A, które dłuży do ładowania drugiej baterii akumulatorów, np. akumulatora rozruchowego silnika pojazdu lub akumulatora rozruchowego generatora spalinowego.

Specyfikacja techniczna

Specyfikacja ogólna
Funkcja regulacji mocy PowerControl / funkcja PowerAssist Tak / Nie
Praca trójfazowa i równoległa Tak
Przełącznik transferu 16A
Inwerter
Zakres napięć wejścia 9,5 – 17V
19 – 33V
38– 66V
Wyjście Napięcie wyjścia: 230VAC ± 2%
Częstotliwość: 50Hz ± 0,1% (1)
Ciągła moc wyjścia przy 25°C (3) 1600VA
Ciągła moc wyjścia przy 25°C 1300W
Ciągła moc wyjścia przy 40°C 1200W
Moc szczytowa 3000W
Maksymalna wydajność 93%
Moc zerowego obciążenia 8 W
Moc zerowego obciążenia w trybie AES 5 W
Moc zerowego obciążenia w trybie wyszukiwania 2 W
Ładowarka/Mikroprocesorowy regulator ładowania
Wejście AC Zakres napięć wejścia: 187-265 VAC
Częstotliwość wejścia: 45 – 65 Hz
współczynnik mocy: 1
Napięcie ładowania w trybie 'absorpcji' 14,4 V
Napięcie ładowania w trybie 'float' 13,8 V
Tryb przechowywania 13,2 V
Prąd ładowania akumulator główny (4) 70 A
Prąd ładowania akumulator rozruchowy 4 A (tylko modele 12V i 24V)
Czujnik temperatury akumulatora Tak
Ogólne
Dodatkowe wyjście AC (5) Nie
Programowalny przekaźnik (6) Tak
Ochrona (2) a – g
Port komunikacyjny VE.Bus Do pracy równoległej i trójfazowej, zdalnego monitorowania i integracji z systemami zewnętrznymi
Port komunikacyjny ogólnego przeznaczenia (7) nie
Zdalne wł./wył. Tak (przełącznik lub panel sterowania Digital Multi Control)
Praca w zakresie temperatur [°C] i wilgotność (bez kondensacji) [%] -40 do +50°C (chłodzenie asystowane wentylatorem)
Wilgotność (bez kondensacji): max 95%
Obudowa
Wspólna charakterystyka Materiał i kolor: aluminium (niebieski RAL 5012)
Kategoria ochrony: IP 21
Połączenie do baterii akumulatorów 1.5 m okablowania ze śrubami M8
Podłączenie po stronie 230V AC złącze G-ST18i
Waga 10 kg
Wymiary (wys. x szer. x głęb.) 375 x 214x 110 mm
Standardy
Bezpieczeństwo EN 60335-1, EN 60335-2-29
Emisja/Odporność EN55014-1, EN 61000-3-2 / EN 55014-2, EN 61000-3-3
Dyrektywy motoryzacyjne 95/54/EC i 2004/104/EC

1) Może zostać nastawiony na częstotliwość 60Hz; 240V 60Hz na życzenie
2) Ochrona/Zabezpieczenia
a. zwarcie wyjścia
b. przeciążenie
c. zbyt wysokie napięcie akumulatora
d. zbyt niskie napięcie akumulatora
e. przegrzanie zbyt wysoka temperatura
f. napięcie przemienne AC 230V na wyjściu
g. zbyt wysokie wahania napięcia wejściowego DC
3) Obciążenie nieliniowe, współczynnik szczytu (ang. crest factor) 3:1.
4) Przy temperaturze otoczenia 25 °C
5) Wyłącza się w momencie, gdy nie ma zewnętrznego źródła energii na wejściu AC, np. w przypadku awarii sieci lub wyłączenia generatora spalinowego
6) Programowalny przekaźnik, który może być załączony np. w przypadku: alarmu ogólnego, zbyt niskiego napięcia DC baterii akumulatorów lub w celu uzyskania funkcjonalnośći załączenia/wyłączenia generatora (spalinowego lub innego). Parametry znamionowe przekaźnika:
Prąd przemienny AC: 230V/4A
Prąd stały DC: 4A do 35VDC i 1A do 60VDC
7) Na przykład w celu komunikacji z systemem zarządzania baterią litowo-jonową (Li-Ion BMS)
8)Tylko modele z przekaźnikiem transferowym 16A (jeśli potrzebny jest przekaźnik transferowy na większy prąd, np. 50A to należy zastosować inwerter/ładowarkę Quattro)

Do pobrania

Instrukcja w j. polskim - MultiPlus C (plik PDF): Ikona pdf

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie