• BAT412800085 Akumulator AGM Deep Cycle (M6) 12V/90Ah

Symbol: BAT412800085

BAT412800085 Akumulator AGM Deep Cycle (M6) 12V/90Ah

1308.00
szt. Do przechowalni
Czas realizacji zamówienia do 5 dni
Cena przesyłki 19
Odbiór osobisty 0
Kurier InPost płatność z góry 17
Kurier InPost za pobraniem 19
Kurier 24
Kurier (Pobranie) 30
Dostępność Brak towaru
Waga 0.15 kg
Victron Energy

Zamówienie telefoniczne: 583403689

Zostaw telefon

BAT412800085 Akumulator AGM Deep Cycle (M6) 12V/90Ah

Seria AGM ma bardzo niską rezystancję wewnętrzną, co czyni je szczególnie odpowiednimi do zastosowań związanych z wyładowaniami wysokoprądowymi, takich jak inwertery, pędniki i wciągarki.

VRLA AGM: żywotność projektowa 7-10 lat

Technologia VRLA

VRLA to skrót od Valve Regulated Lead Acid, co oznacza, że akumulatory są uszczelnione. Gaz ucieka przez zawory bezpieczeństwa tylko w przypadku przeładowania lub uszkodzenia ogniwa.

Akumulatory VRLA nie wymagają konserwacji przez cały okres eksploatacji.

Uszczelnione akumulatory AGM (VRLA)

AGM oznacza Absorbent Glass Mat. W tych akumulatorach elektrolit jest wchłaniany przez maty z włókna szklanego między płytami na zasadzie działania kapilarnego. Jak wyjaśniono w naszej książce „Energy Unlimited”, akumulatory AGM są bardziej odpowiednie do krótkotrwałego dostarczania dużych prądów niż akumulatory żelowe.

Niskie samorozładowanie

Dzięki zastosowaniu ołowianych siatek wapiennych i materiałów o wysokiej czystości, akumulatory Victron VRLA mogą być przechowywane przez długi czas bez ładowania. Współczynnik samorozładowania jest mniejszy niż 2% miesięcznie w temperaturze 20° C. Samorozładowanie podwaja się przy każdym wzroście temperatury o 10° C.

Dlatego akumulatory Victron VRLA mogą być przechowywane do roku bez ładowania, jeśli są przechowywane w chłodnych warunkach.

Wyjątkowy powrót z głębokiego rozładowania

Akumulatory Victron VRLA charakteryzują się wyjątkową regeneracją po rozładowaniu, nawet po głębokim lub długotrwałym rozładowaniu.

Niemniej jednak wielokrotne głębokie i długotrwałe rozładowanie ma bardzo negatywny wpływ na żywotność wszystkich akumulatorów kwasowo-ołowiowych, akumulatory Victron nie są wyjątkiem.

Charakterystyka rozładowania akumulatora

Znamionowa pojemność akumulatorów Victron AGM i Gel Deep Cycle odnosi się do 20 godzin rozładowania, innymi słowy: prąd rozładowania 0,05 C. Pojemność znamionowa akumulatorów Victron Tubular Plate Long Life odnosi się do 10 godzin rozładowania. Efektywna pojemność maleje wraz ze wzrostem prądu rozładowania. Należy pamiętać, że redukcja wydajności będzie jeszcze szybsza w przypadku stałego obciążenia mocy, takiego jak inwerter.

Specyfikacja techniczna

Specyfikacja ogólna
Napięcie (V) 12
Ah 90
CCA 400
Typ terminala M6
Układ terminala LH+
Wymiary (wliczając terminale) dł. 350 x szer. 167 x wys. 183mm
Waga (kg) 27
Gwarancja 2 lata
Technologia akumulatora AGM
Zastosowanie baterii Głęboki cykl

Do pobrania

Broszura w j. angielskim - baterie AGM i żelowe (plik PDF): Ikona pdf

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie