• BAT412101104 Akumulator żelowy Deep Cycle 12V/110Ah

Symbol: BAT412101104

BAT412101104 Akumulator żelowy Deep Cycle 12V/110Ah

1669.00
szt. Do przechowalni
Czas realizacji zamówienia do 5 dni
Cena przesyłki 24
Odbiór osobisty 0
Kurier 24
Kurier (Pobranie) 30
Dostępność Brak towaru
Waga 33 kg
Victron Energy

Zamówienie telefoniczne: 583403689

Zostaw telefon

BAT412101104 Akumulator żelowy Deep Cycle 12V/110Ah

Gama modeli GEL zapewnia najlepszą trwałość w głębokich cyklach i ogólnie dłuższą żywotność. Zastosowanie materiałów o wysokiej czystości i ołowiowych siatek wapniowych zapewnia, że zarówno w przypadku produktów AGM, jak i GEL mają one szczególnie niski poziom samorozładowania, dzięki czemu nie staną się puste przez długi czas bez ładowania. Obie serie są dostarczane z wywierconymi, płaskimi miedzianymi zaciskami M8 zapewniającymi najlepszy możliwy styk przyłączeniowy i eliminującymi potrzebę stosowania zacisków akumulatora. Akumulatory są zgodne ze specyfikacjami CE i UL w ognioodpornych pojemnikach ABS i są objęte 2-letnią światową gwarancją firmy Victron.

VRLA GEL: żywotność projektowana 12 lat

Technologia VRLA

VRLA to skrót od Valve Regulated Lead Acid, co oznacza, że akumulatory są uszczelnione. Gaz ucieka przez zawory bezpieczeństwa tylko w przypadku przeładowania lub uszkodzenia ogniwa.

Akumulatory VRLA nie wymagają konserwacji przez cały okres eksploatacji.

Uszczelnione akumulatory żelowe (VRLA)

Tutaj elektrolit jest unieruchomiony w postaci żelu. Ogólnie rzecz biorąc, akumulatory żelowe mają dłuższą żywotność i lepszą pojemność cykliczną niż akumulatory AGM.

Niskie samorozładowanie

Dzięki zastosowaniu ołowianych siatek wapiennych i materiałów o wysokiej czystości, akumulatory Victron VRLA mogą być przechowywane przez długi czas bez ładowania. Współczynnik samorozładowania jest mniejszy niż 2% miesięcznie w temperaturze 20° C. Samorozładowanie podwaja się przy każdym wzroście temperatury o 10° C.

Dlatego akumulatory Victron VRLA mogą być przechowywane do roku bez ładowania, jeśli są przechowywane w chłodnych warunkach.

Wyjątkowy powrót z głębokiego rozładowania

Akumulatory Victron VRLA charakteryzują się wyjątkową regeneracją po rozładowaniu, nawet po głębokim lub długotrwałym rozładowaniu.

Niemniej jednak wielokrotne głębokie i długotrwałe rozładowanie ma bardzo negatywny wpływ na żywotność wszystkich akumulatorów kwasowo-ołowiowych, akumulatory Victron nie są wyjątkiem.

Charakterystyka rozładowania akumulatora

Znamionowa pojemność akumulatorów Victron AGM i Gel Deep Cycle odnosi się do 20 godzin rozładowania, innymi słowy: prąd rozładowania 0,05 C. Pojemność znamionowa akumulatorów Victron Tubular Plate Long Life odnosi się do 10 godzin rozładowania. Efektywna pojemność maleje wraz ze wzrostem prądu rozładowania. Należy pamiętać, że redukcja wydajności będzie jeszcze szybsza w przypadku stałego obciążenia mocy, takiego jak inwerter.

Specyfikacja techniczna

Specyfikacja ogólna
Napięcie (V) 12
Ah 110
CCA 450
Typ terminala M8
Układ terminala LH+
Wymiary (wliczając terminale) dł. 330 x szer. 171 x wys. 220mm
Waga (kg) 33
Gwarancja 2 lata
Technologia akumulatora Żelowa
Zastosowanie baterii Głęboki cykl

Do pobrania

Broszura w j. angielskim - baterie AGM i żelowe (plik PDF): Ikona pdf

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie